Shop roku 2017 - Hlasovat

Autobaterie Akuma Komfort 12V, 70Ah, 600A,

Autobaterie kapacita: 70Ah, napětí: 12V, rozmístění pólů: levá, rozměry: 278×175×190, startovací proud: 600A.

Výrobce Akuma
Záruka 24 měsíců
Prodejní kód AKU X K 70/12-600L
Prodej skončil
Nelze objednat
Rozmístění pólů 1, levá
Napětí 12 V
Startovací proud 600 A
Délka 278 mm
Šířka 175 mm
Výška 190 mm
Kapacita 70 Ah
Spodní provedení B13

Tyto baterie jsou určeny ke spouštění spalovacích motorů a napájení palubnch sítí motorových vozidel vyšší užitné třídy.

Akumulátory AKUMA-comfort mají:

Hybridní konstrukci

Při výrobě negativní elektrody je použita slitina olovo-vápník (PbCa), která v kombinaci s nízkoantimonovou slitinou pozitivní elektrody zajištuje minimální samovybíjení akumulátoru, stabilní nabíjecí charakteristiku, minimální spotřebu destilované vody při provozu. V laboratorních a provozních podmínkách je tato spotřeba výrazně pod 2g/Ah skutečné kapacity zkoušeno dle metodiky normy ČSN EN 60095–1, což v podstatě z tohoto akumulátoru činí akumulátor v bezúdržbovém provedení s max.prodlouženým intervalem případného dolévání destilované vody – max.1 za rok, a to v závislosti na správně seřízené dobíjecí soustavě na vozidle a náročnosti provozu.

Kapsovou separaci

Pro oddělení pozitivně a negativně nabité elektrody je použit tzv.kapsový separátor z vysokomoleku­lárního PE, který je nejen vysoce odolný proti dlouhodobému působení elektrolytu, ele má zároven i minimální elektrický odpor. Svou funkci kapsy plní dokonale – zabraňuje vzniku mezielektrodových zkratů, čímž je dále prodloužena životnost akumulátoru.

Centrální odplynování

Je to ochrana proti zpětnému zážehu do baterie a nevytékavosti kapalného elektrolytu. Centrální odvod plynů z jednotlivých článků baterie zajištuje víko EURO Kamina. Hermeticky utěsněné zátky a centrální odplynovací kanál odvádějí plyny k bočnímu vývodu, který je opatřen protizážehovou zátkou. Protizážehová zátka umožňuje odvod plynů mimo prostor vozidla a protože obsahuje keramickou mikroporézní vložku, která zabraňuje iniciaci exploze baterie vznícením odváděných plynů. Celý systém zajištuje nevytékavost elektrolytu i v extrémních podmínkách a v jakékoliv poloze.

Snadnou manipulaci

Autobaterie jsou na víku opatřeny integrovaným, případně odnimatelnými plastovými držadly pro usnadnění manipulace s akumulátorem.